+48 794-982-387
·
slawomir.urbanik@ksiegowoscurbanik.com
·
Pon - Pt 7:30-14:30
Skontaktuj się

O firmie

Biuro Rachunkowe Sławomir Urbanik
Biuro Rachunkowe Sławomir Urbanik

Historia Firmy

Od 2004 roku jako księgowy po ukończeniu Akademii Ekonomicznej na specjalności Rachunkowości prowadziłem księgowość różnych firm jako księgowy, samodzielny księgowy i główny księgowy. Przed ukończeniem Akademii Ekonomicznej ukończyłem również liceum ekonomiczne co przekonało mnie do tego aby dalej zgłębiać wiedzę na studiach. Moje doświadczenie zaowocowało założeniem w 2010 roku biura rachunkowego.

Biuro rachunkowe powstało w 2010 roku i od tego czasu systematycznie się rozwija i posiada coraz większą rzeszę zadowolonych klientów. Biuro zatrudnia dwóch pracowników, staramy się jak najczęściej szkolić i prowadzimy księgowość z pasją i zaangażowaniem. Zawsze staramy się spełnić oczekiwania klientów i pomóc im aby mogli w spokoju skoncentrować się na swojej działalności i nie martwić się o sprawy podatkowo księgowe.

Firma posiada również ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej obowiązkowe jak i poszerzone ubezpieczenie dobrowolne, dzięki czemu mogą Państwo zawsze czuć się bezpiecznie. Jako Główny księgowy posiadam również Certyfikat Ministerstwa finansów nr 36496/2010.

Sławomir Urbanik

Księga Przychodów i Rozchodów

Księga przychodów i rozchodów jest najpopularniejszą formą prowadzenia księgowości dla mikro przedsiębiorców. Przedsiębiorca zakładając działalność podejmuje decyzję o jej prowadzeniu na cały rok kalendarzowy. Wybierając księgę przychodów i rozchodów przedsiębiorca ma możliwość rozliczania kosztów działalności a podatek płaci wg skali podatkowej bądź podatku liniowego w zależności od dochodu. Rodzaj opodatkowania może wybrać do dnia 20 następującego po miesiącu pierwszego przychodu. Każdy przedsiębiorca wybierając formę KPiR może również rozliczać VAT.

Obsługa kadrowo-płacowa

Większość mikrofirm zwłaszcza zakładając działalność działa bez pracowników czy zleceniobiorców. Rozwijając się każda firma prędzej czy później zatrudnia pracownika, zleceniobiorcę, wykonawcę umów o dzieło. Są to najpopularniejsze formy zatrudnienia. W celu dopełnienia obowiązków kadrowych przy umowach o pracę prowadzona musi być odpowiednia dokumentacja pracownicza. Przy umowach zlecenia i o dzieło dokumentacje te są znacznie okrojone.

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych

Ryczałt jest bardziej uproszczoną formą prowadzenia rozliczeń z Urzędem skarbowym niż Księga przychodów i rozchodów. Przedsiębiorca zakładając działalność gospodarczą do 20 dnia następującego po miesiącu pierwszego przychodu może tą formę wybrać. Obecnie opodatkowane ryczałtem mogą być praktycznie wszystkie działalności z małymi wyjątkami. Wybierając tą formę opodatkowania przedsiębiorca płaci podatek od uzyskanego przychodu bez możliwości odliczenia od przychodu kosztów. W zależności od rodzaju działalność i stawki ryczałtu wynoszą od 2% do 17% przychodu. Każdy przedsiębiorca wybierając formę ryczałtową może również rozliczać VAT.

Rozliczenia roczne

Rozliczenia roczne jak sama nazwa wskazuje dokonywane są raz w roku po jego zakończeniu na podstawie głównie 4 PITów. PIT-28 – rozliczanie działalności ryczałtowej oraz najmu ryczałtowego prywatnego. PIT-36 – rozliczenie działalności gospodarczej na skali podatkowej. PIT-36l – rozliczenie działalności gospodarczej na podatku liniowym. PIT-37 – rozliczenie działalności przez osoby prywatne nie posiadające działalności, jak również posiadające działalność na podatku liniowym plus osobno inne dochody na z pracy etatowej. Istnieją oczywiście jeszcze inne rozliczenia jak np. sprzedaż nieruchomości bądź papierów wartościowych rozliczane na osobnych PITach. Obecnie osoby prywatne mogą rozliczyć się również wchodząc poprzez US który przygotowuje PITy do 15.02 roku następnego.

Certyfikat Ministerstwa Finansów

Certyfikat Księgowy

Certyfikat Ministerstwa Finansów do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych został przeze mnie uzyskany na podstawie ukończenia Studiów na kierunku Rachunkowość (stacjonarnie) oraz na podstawie wówczas 3 letniej praktyki w prowadzeniu w pełnym zakresie Ksiąg Rachunkowych.

Obecnie każda osoba posiadająca zdolność do czynności prawnych nawet bez doświadczenia może założyć biuro, dzieki uwolnieniu zawodu księgowego. Dlatego warto dopytać, jakim doświadczeniem dysponuje dane biuro Rachunkowe.

Szukasz biura księgowego na terenie Krakowa i okolic?

Zadzwoń +48 794-982-387

slawomir.urbanik@ksiegowoscurbanik.com
·   Pon – Pt 07:30-14:30